Bílá technika – myslíte si, že ji znáte?

Domácnost bez kuchyňských spotřebičů si už ani nedokážeme představit. Sporáky, mikrovlnné trouby, myčky nádobí, ledničky, mrazáky, šlehače, odšťavovače, zářivky … všechny tyto věci se staly v našem životě nepostradatelné a právě ony nám pomáhají usnadnit proces vaření, mytí nádobí a každé jiné činnosti v kuchyni.


Lednice, mrazák, sporák, varná konvice, šlehač na těsto, ponorný mixér – to vše jsou pomocníci, jež najdeme snad v každé české domácnosti. Kromě nich však lze na trhu najít i množství speciálních přístrojů, jako například domácí Espressovač, domácí pekárny na chleba, odšťavňovače, sušičky ovoce, multifunkční kuchyňské roboty atd.

Výběr z typů domácích pomocníků i nabídka výrobců jsou na našem trhu již opravdu široké. Takže se můžeme směle pustit do vybírání a nakupování. Neměli bychom však zapomínat na to, že i když cena přístrojů bílé techniky klesá, a mnozí pomocníci jsou nám tak mnohem dříve dostupní než před pár lety, neměli bychom nakupovat bez rozmyslu, ale vždy uvažovat o tom, zda daný spotřebič opravdu využijeme alespoň jednou. Pořizovací cena nového spotřebiče může být pro někoho nedosažitelná a tak přichází na řadu bazary – v tom našem najdete opravdu širokou nabídku spotřebičů všech světových značek.

Mnohé přístroje mají praktické funkce navíc, které jsou pro uživatele příjemným bonusem a rozhodují při výběru samotného spotřebiče. Například při varné konvici si lze kromě klasických plastových, nerezových či skleněných modelů zakoupit model, který při zapnutí svítí červeně, čímž jasně signalizuje, že je v provozu, po převaření vody a vypnutí svítí modře.

Co se týče topinkovačů, velmi praktickými jsou například zásuvky na drobky z chleba, takže po použití přístroje nemáte na kuchyňské lince smetiště. Mikrovlnné trouby, kromě volně stojících, se už prodávají i s možností zabudování do nábytku kuchyně. Kromě klasického ohřevu jídla ty šikovnější nabízejí i grilování a možnost vaření teplým vzduchem, expresního rozmrazování a expresního ohřevu podle hmotnosti.

 

Bílá nemusí být vždy bílá…

Už dávno neplatí, že produkty tzv. bílé techniky musí být jen bílé. Široká paleta barev těchto domácích pomocníků umožňuje vybrat si barvu, která se vám líbí a hodí se vám do celkového zařízení kuchyně. Velmi moderní a žádané jsou v dnešní době nerezové spotřebiče, které zapadnou do konceptu jak rustikální tak moderní kuchyně.