Moderní elektrospotřebiče

Je těžské představit si dnešní život bez moderních elektrospotřebičů, elektroniky a ostatního vybavení. Elektrospotřebiče nejsou totiž jen „požíračem“ elektřiny, ale vytvářejí pohodlí domova, které ocení hlavně zaneprázdněni a pracovně vytížení lidé.

Rozsah nabízených elektrospotřebičů do domácnosti se prakticky každý den rozšiřuje = domácí práce a denní aktivity již dávno nejsou extrémně omezené časem. Naopak, jsou příjemné a snadné. S vývojem nových technologií se budeme stále častěji setkávat s přímo utopistickými modely elektrospotřebičů.

Co byste řekli na sporák, který vaří sám, na mikrovlnnou troubu, která se s vámi může mluvit, na televizor, reagující na vaše gesta nebo na lustr, který přizpůsobí osvětlení v místnosti vaší náladě? Vítejte ve světě nejmodernějších elektrospotřebičů.

V zásadě by platilo, že vybavení bytu moderními elektrospotřebiči závisí přímo úměrně na tloušťce vaší peněženky. Není to až tak docela pravda – mnohé hi-tech elektrospotřebiče se snaží výrobci přiblížit cenově hlavně mladým rodinám, které ve většině případů nemají financí nazbyt. Mladí lidé jsou však přístupnější technologickým novinkám, takže jsou cílovým zákazníkům pro předních světových výrobců elektrospotřebičů a jako vždy zde platí – co bylo včera drahé, zítra už nemusí být.

Dnes se zastavíme v kuchyni – nejdůležitější části domácnosti. Kdysi byla oddělena od ostatních místností, současný trend však přeje otevřeným kuchyním, spojeným s velkou částí prostoru, kde bydlíme. Toto propojení však častokrát komplikuje život. Problém zplodin ze sporáku a pachů z jídel však dnes dokáže eliminovat výkonný extraktor. Tento elektrospotřebič může být zavěšen na stěně, podobně, jako LCD TV. Pracuje tiše a okamžitě absorbuje všechny pachy a zplodiny, aby je recykloval na čistý vzduch bez zápachu.

Varná deska, moderní elektrospotřebič v kuchyni. Moderné indukční desky jsou zde sice již poměrně dlouhou dobu, ale stále více vytlačují do pozadí plynové a elektrické sporáky. Moderní idukčná deska si sama určí typ nádobí, jeho velikost a dokonce ty nejmodernější vám pomáhají s vařením tak, že si jednoduše nastavíte typ jídla, které se chystáte vařit a máte zaručeno, že už nic nepřipálíte. Při náhodném dotyku o varnou desku se nepopálíte, protože je ohřívána jen část, kde je nádobí položen.

Dalším elektrospotřebičem, který v posledních letech prošel mnoha inovativními řešeními je mikrovlnná trouba. Množství přidaných funkcí ji řadí k zařízením, které budou hrát ve vaší kuchyni prim. Nejnovější modely už totiž neslouží jen k ohřevu jídel, ale přímo na jejich přípravu (vaření, pečení, grilování) a zvládnou i dvě jídla najednou. Jsou schopny péct například pikantní kuřecí stehýnka, ale i smažit řízky. Vědí s vámi komunikovat lidským hlasem, který vám oznámí, že nastal čas přidat další ingredienci, nebo že je jídlo hotové.

Konzervativní pohled na chladničky jako elektrospotřebiče, jejichž funkce a design se mění jen málo už dnes neplatí. Dětský zámek a televizor ve dveřích jsou již jejich běžnými doplňky. Avšak teprve nedávno vstoupili na trh chladničky, které dokáží udržovat různé teploty ve stejném prostoru. Nezávislá regulace teploty napomáhá optimálnímu skladování salámů, jogurtů, omáček, ovoce, zeleniny a podobně, protože jejich skladovací podmínky jsou odlišné.