Cukr v pračce dělá zázraky!

Při nejbližším praní zkuste vložit do pračky krystalový cukr, svou špinavé prádlo ani nepoznáte! Možná nevíte, že krystalový cukr není prospěšný pouze v kuchyni. Je to dokonalý čistící prostředek, a tak se vám jeho účinky hodí i v koupelně.

Pryč se skvrnami!
Cukr si skvěle poradí například se skvrnami od trávy – a bez únavného drhnutí. Stačí, když smícháte půl šálku krystalového cukru s takovým množstvím vody, aby vznikla hustá kašovitá hmota. Natřete ji na zašpiněné místa, nechte na oblečení působit půlhodinu, potom vyperte. Po ošklivé skvrně nebude ani stopy!

I aspirin dokáže zázraky
Pokud chcete, aby vaše čerstvě vyprané prádlo pěkně voněla a zářila, zkuste do pračky vložit obyčejný aspirin. Stačí, když v 2 litrech horké vody rozpustíte 325 mg aspirinu, oblečení namočíte do roztoku přibližně na 7 hodin a potom vyperete. Můžete použít i jednodušší trik – vhoďte tabletku aspirinu přímo do pračky, tak se lépe rozpustí.

Perete oblečení na 30-ce? Už to nedělejte …
Vědci zjistili, že praní při teplotě 30 stupňů neprospívá pouze látce, ale zejména bakteriím. Je to sice ekologické a šetrné řešení, ale nízká teplota vody není dostatečně „silná“, aby zabila vytrvalé bacily. Takové praní bakterie nejenže nezničí, ale také vytvoří vhodné podmínky pro rozmnožování. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste pračku nastavili na 30 stupňů, abyste náhodou nezničili svůj křehký svetr nebo šaty …

V 1 polévkové lžíci vody v pračce se podle vědců nachází až 1 milion bakterií včetně takových, které mohou způsobit vážné onemocnění – salmonella, E. coli či norovirus, který způsobuje Racan a průjmy.

Naše rada?
Odteď netřiďte špinavé prádlo jen podle barvy. Jinak riskujete, že po praní bude sice příjemně voňavé, ale ani trochu čisté!