Repasovaná bílá technika

Určitě jste si již na našem webu všimli, že v bazaru nabízíme tzv. „repasovanou“ bílou techniku. Co si pod pojmem repase máte představit, vám krátce popíšeme v dnešním článku.

Repasovaná bílá technika

Repase je rozebrání nějakého zařízení či stroje, jeho prohlídka, renovace a opětovné sestavení do provozuschopného stavu. Repase se mnohdy provádí například v rámci ukončení zkušebního provozu anebo u zařízení, které fyzicky dožívá (často ji lze ztotožnit s generální opravou či rekonstrukcí).

V rámci repase mohou být některé součásti nahrazeny novými, popřípadě očištěny, prohlédnuty, opraveny, zbroušeny, natřeny či jinak ošetřeny. Pro některé rutinní typy repasí existují i speciální repasní sady nářadí a náhradních dílů.

O repasích se mluví například v případě přestavby ledničky, mrazáku, pračky, sušičky či myčky nádobí. V těchto přípdech jsou po rozebrání všechny součástky pečlivě prohlédnuty, ošetřeny či rovnou nahrazeny novými. Repase uvede přístroj do stavu, kdy se může nadále bez problémů dlouhodobě používat a v našem bazaru dokonce dostanete na repasovanou techniku i záruku.