Výhody a nevýhody sušiček

Sušička prádla rozhodně nepatří k obvyklým spotřebičům, které si lidi většinou pořizují. Proč taky? Prádlo se dá přece pohodlně usušit na dvorku, na zahradě, na balkóně, na malém sušáku v bytě nebo nouzově i na topení. A přesto se vám pořízení sušičky vyplatí. Chcete vědět, proč?

  1. Mnohem snadnější a pohodlnější způsob sušení, k dispozici 24 hod. denně, bez ohledu na venkovní počasí, vaše topení, nebo dispozice bytu. Sušička prostě funguje kdykoliv a kdekoliv.
  2. Usnadnění žehlení. Prádlo se rozhodně tak neničí, jako když ho mokré vystavíte na přímé slunce a navíc moderní sušičky mají různé sofistikované funkce, například usnadnění nebo dokonce vyloučení žehlení. Pokud mají ve vašem šatníku převahu moderní tkaniny, žehlení pak nedá téměř žádnou práci, či dokonce už vůbec nebude nutné.
  3. Najednou můžete vysušit až 6-7 kg prádla! Bez ohýbání se, věšení, hlídaní počasí a následného sundávání z prádelní šňůry. U sušiček platí, že čím větší je buben sušičky, tím kratší je doba sušení. Délku sušení ovlivňuje také množství sušeného prádla nebo druh textilie. Některé sušičky mají v programu zakomponované také ochlazení prádla, které snižuje jeho mačkavost.  Tkanina se nepřesuší, takže jsou oděvy ze sušičky příjemnější při nošení bez použití aviváže, což ocení alergici a lidé s citlivou pokožkou.
  4. Z kvalitní sušičky bychom měli prádlo vyndávat suché, nadýchané a vyžehlené – připravené na uložení do skříně. Textil usušený v sušičce sice nebude vonět letním sluncem, ale déle si uchová svoji barvu i strukturu. Při sušení prádla v sušičce se také vyhneme tomu, aby se do látky zachytil prach nebo pyl, který dráždí nos alergiků.
  5. Sušička prádla šetří čas. Stačí jí necelé dvě hodiny na to, aby prádlo připravila na žehlení, uložení do skříně, případně lze čerstvě vypranou košili obléci a jít. Také se lze okamžitě zbavit sušáků, které v koupelně zabírají místo a sundat z balkonu věčně překážející šňůry na věšení prádla.

To byly ve zkratce největší výhody sušičky prádla. A jaké jsou nevýhody?

Většinu lidí nejspíš napadne vyšší spotřeba elektřiny, což se dá ovšem elegantně vyřídít tím, že si koupíte úsporný spotřebič (ovšem to zahrnuje vyšší pořizovací náklady).

Každopádně se pořízení sušičky vyplatí, jak je vidět ze všech informací uvedených výše.