Pračky 2017 – technika, o jaké se našim babičkám ani nesnilo…

Technický vývoj jde prudce dopředu a to se týká i inovací v oblasti bílé techniky. V dnešním článku se podíváme na některé zajímavé funkce praček, o kterých se našim babičkám, resp. i maminkám ani nesnilo.

1. Odložený start

Na první pohled pro někoho možná zbytečná funkce, ale určitě se dá poměrně dobře využít. Např.: víte, že z práce přijdete pozdě večer, ale máte horu prádla, kterou nutně potřebujete vyprat ješte v ten den. Na výběr máte ze dvou možností:

a) začít prát po příchodu z práce, kdy jste unaveni a hladoví a čekat, než pračka milostivě dopere a pak místo spaní začít věšet prádlo

b) dát vyprat prádlo hned ráno před odjezdem do práce a riskovat tím, že až se vrátíte, tak mokré a zmuchlané prádlo, čekající celý den na váš příjezd, bude zatuchlé a zapáchající a tím pádem nepoužitelné

Nebo je tu pohodlná třetí možnost – odložený start. Prádlo a prací či avivážní prostředky normálně připravíte do pračky, ale start praní si naprogramujete tak, že čerstvě vyprané a voňavé prádlo vás uvítá těsně po vašem příchodu z práce. Stačí ho jenom vytáhnout ven, všechno je hotovo a připraveno. A k tomu je tedy dobrá funkce Odložený start.

2. Množstevní automatika

Moderní typy praček mají v sobě zabudované speciální senzory, které jsou schopny prádlo zvážit a dokonce i zjistit jeho typ. Pak si pračka sama navolí požadované množství vody, počet otáček, délku praní, teplotu a sílu ždímání. O tomhle si vaše babička opravdu mohla nechat jenom zdát.

4. EcoBubble

Zní to legračně, ale v zásadě je to velmi užitečná funkce. Začíná klasicky – mix vody a pracího prostředku, ale pak do toho začne pračka foukat vzduch a tím pádem vznikne bublavý pěnový polštář s aktivní pěnou, která do prádla vniká rychleji a hlouběji. Výhody této funkce jsou jasné.

5. Dálkové ovládání

Kdysi to znělo jako totální scifi, ale dnes už můžete pračku ovládat pomocí svého mobilu. Můžete ji na dálku spustit a dokonce i sledovat, v jaké fázi pracího procesu se zrovna nachází.

6. Ruční praní v pračce

Je to nelogické, ale funguje to. Existují určité citilivé tkaniny, které prostě nesnesou klasické praní. Vaše maminka se s tím musela patlat sama někde v lavoru či umyvadle, vy si však můžete pořídit moderní pračku, která vám nabídne dokonce i tuto funkci. Na výběr máte šetřící programy určené pro jemné a citlivé prádlo.

7. Dětské prádlo a alergie

Tuto funkci oceníte zejména pokud máte malé děti, nebo máte v rodině alergika. Pračka zajistí velmi důkladné proplachování, které odstraní téměř všechny stopy po pracím prostředku i aviváži. Krom toho tento proces zneškodňuje bakterie a do určité míry prádlo sterilizuje.