Které značky praček raději nekupovat?

Náš blog pravidelně sleduje výsledky testů časopisu dTEST a dnes jsme pro vás vybrali ožehavé téma – kterým značkám praček na českém trhu se raději vyhnout a které jsou spolehlivé a nezklamou vás.

Které pračky na českém trhu jsou spolehlivé?

Podle časopisu dTEST se velmi dobře osvědčily ve všech parametrech pouze dvě značky – AEG a Miele. U ostatních značek kolísala kvalita produktu model od modelu, takže koupě pračky by znamenala spíše loterii, než záruku kvality.

Co musí splňovat kvalitní pračka?

Měla by mít dostatečně velký buben, potřebuje dostatek vody a dostatek času na vyprání. To je v kostce všechno. Zdá se vám to na první pohled jednoduché? Nám taky, ale výrobci s tím bohužel stále zápasí.

Na jaké parametry se zaměřují zákazníci (tedy i vy…) při výběru pračky? Na šetrnost – kolik energie a vody pračka spotřebuje a na to se samozřejmě zaměřují i samotní výrobci – bohužel to není ku prospěchu věci.

Velmi dobrým ukazatelem kvality pračky je účinnost ždímání, bohužel i u nejlepších modelu je tento parametr pouze průměrný a je třeba používat funkci přídavné ždímání, protože jinak v prádle zůstává nejen voda, ale i zbytky pracího prostředku.

Z praček v aktuálním testu nejlépe máchá např. Miele W 1622, avšak i její máchání je hodnoceno pouze jako průměrné.

Sečteno a podtrženo – při výběru pračky si důkladně prostudujte všechny její parametry a pak porovnejte jednotlivé modely a nezapomínejte, že vyšší cena někdy nutně neznamená také vyšší kvalitu…